T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANTALYA / ALANYA - Okurcalar Berat Hayriye Cömertoğlu İlkokulu

Haberler

Kas

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ  İÇİN OKULUMUZ BAHÇESİNDE TÖREN DÜZENLEDİK.EMEĞİ GEÇEN ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZI VE ÖĞRENCİLERİMİZ TEBRİK EDERİZ.

Kas

Dünya Çocuk Hakları Günü, 1989 yılından bu yana, Birleşmiş Milletler tarafından kabul görmesinin ardından 20 Kasım tarihinde farkındalık yaratmak için kutlanmaktadır. 193 ülke tarafından onaylanan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi, kanunen çocukların sahip olduğu eğitim, sağlık, barınma gibi hakların tanımlanmasına olanak sağlamaktadır. İşte, Dünya Çocuk Hakları Günü hakkında merak edilen bazı bilgiler

Kas

4/A SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZ AİLE YADİGARI ESKİ EŞYALARIYLA OKULUMUZDA SERGİ AÇACAKLAR.SERGİ 21,22,23 KASIM TARİHLERİ ARASINDA İSTEYEN HERKES GEZİLEBİLİR.

Kas

Öğrencilerimiz getirdikleri besinlerin hangi vitamini içerdiğini akıllı tahtayı kullanarak öğrendiler.

Kas

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA TÖRENİMİZİ OKULUMUZUN BAHÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK. 

Kas

Kas

KKütüphanemizde parke çalışması yapıyoruz.  Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında yeniledigimiz kütüphanemizde zemin çalışmasını tamamlıyoruz. 

Kas

Edroof deneme sınavında dereceye giren öğrencilerimize başarı belgeleri sınıf öğretmenleri tarafından verildi. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz

Kas

ÇOCUKLARIN KÜÇÜK YAŞTAN İTİBAREN SPORA YÖNLENDİRİLMESİ İÇİN TC. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İLE BİRLİKTE BAKANLIĞIMIZIN YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMA İÇİN ÖĞRENCİLERİMİZ TESTTEN GEÇTİLER

Kas

3 SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ÜZERLERİNDE YAZI OLAN KIRMIZI VE BAYAZ KIYAFETLERİYLE OKULA GELDİLER.

Kas

OKULUMUZDA 8 KASIM CUMA GÜNÜ KIZILAY TARAFINDAN KAN TOPLAMA ARACI KURULACAK VE KAN BAĞIŞI ALINACAKTIR.KIZILAY HAFTASI DOLAYISIYLA FARKINDALIK YARATMA ADINA YAPILAN BU ETKİNLİĞE TÜM VELİLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ.

BAĞIŞLANAN HER KAN 3 CAN

Kas

Kas

EDROOF YAYIYNLARINA AİT DENEME SINAVIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Ekm

VELİLERİMİZİN KATILIMIYLA OKUL AİLE BİRLİĞİMİZİN GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİK

Ekm

KIZILAY, SAVAŞ ALANINDA YARALANAN YA DA HASTALANAN ASKERLERE HİÇBİR AYRIM GÖZETMEKSİZİN YARDIM ETMEK ARZUSUNDAN DOĞMUŞTUR.

11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan Kızılay,
1877´de "Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti",
1923´de "Türkiye Hilaliahmer Cemiyeti",
1935´te "Türkiye Kızılay Cemiyeti" ve
1947´de "Türkiye Kızılay Derneği" adını almıştır. Kuruluşa "KIZILAY" adını büyük önder Atatürk vermiştir.